Відмінною рисою стерляді є її зовнішній вигляд. Належить вона до вигляду осетрових риб. На її довгій голові розташовані бахромисті вусики, а замість луски, як у всіх осетрових, тіло вкрите кістяними щитками. Колір цієї риби змінюється в залежності від місця перебування: зазвичай він сірий або бурий із жовтуватим відтінком. Форма носа залежить від способу існування: гостроноса стерлядь вважає за краще «кочувати» з місця на місце, а тупоноса веде осілий спосіб життя. Середні параметри стерляді – 50 см завдовжки та вага близько двох кілограм. Великі екземпляри можуть важити 8 кг і більше. На водоймі стерлядь вибирає найглибші місця і завжди тримається біля дна. Улюбленою їжею є комахи, які потрапляють у воду. Крім комах вона також не проти поласувати різними личинками і хробаками. Зазвичай тримається стерлядь на відстані до 30 см від дна, а після нересту взагалі заривається в пісок.
Найбільш активне клювання стерляді помічено після нересту. У цей час риба може клювати як ранком, так і вдень. Популярною снастю при лові стерляді є донка з гумовим амортизатором. На донку можна ставити велику кількість повідків, але при цьому не слід забувати про встановлені законодавством обмеження. Після нересту риба підходить близько до берега, тому закидання важкої донки з амортизатором не складає труднощів.
Влітку, коли стерлядь йде далеко від берега, практичнішими є легкі донки, які можна закинути на велику відстань. На швидкоплинних річках потрібно використовувати важчі вантажі. Закидати вантаж зручно за допомогою спінінга. Як наживку можна використовувати гнойовий або дощовий черв’як. Для лову великих екземплярів можна використовувати живця. Як живець підійде мальок довжиною близько 4 см. Хоча і стерлядь риба не хижа, на живця зловити її можливо.
Клювання сильне, але не тривале. Потрапивши на гачок, стерлядь швидко заспокоюється, тож виважувати її досить легко. При витягуванні риби з води потрібно бути обережним, щоб не поранитися про гострі шпильки. Також об шипи може перетертися волосінь, рекомендується використовувати повідець завтовшки не менше 0.25 мм. У свою чергу необхідно відзначити, що стерлядь охочіше клює, якщо повідець зеленого кольору. Перед закиданням бажано проаналізувати характер дна водойми. Для закидання донки краще вибирати глибокі місця і бажано з піщаним дном.