Як збільшити термін служби котушки

Дефіциту рибальських снастей на ринку вже давно немає. Зараз майже у кожному рибальському магазині можна придбати класне вудлище та котушку. Щоправда, хороші рибальські снасті коштують добрих грошей. Тому, купуючи спорядження, ми хочемо, щоб воно служило нам упродовж тривалого часу.

Котушка – це непростий механізм, який у процесі своєї служби потребує виконання певних правил експлуатації та проведення технічного обслуговування. Будь-яку за ціною котушку легко вбити, не дотримуючись елементарних вимог щодо її зберігання та застосування. Хочу дати кілька порад рибалкам-початківцям, як збільшити термін служби ваших котушок.

Транспортування та зберігання

Раджу придбати твердий бокс. Необов’язково він має бути спеціальним для зберігання котушок. Я успішно застосовую контейнер для зберігання продуктів. Обов’язкова вимога до боксу – котушка при транспортуванні не повинна бовтатися у ньому. Щоб виключити це, потрібно підбирати його розмір порівнянним із розмірами котушки або застосовувати для фіксації котушки поролон або будь-яку ганчірку.

Для випаровування вологи під час транспортування після риболовлі в боксі необхідно зробити вентиляційні отвори. Бокс можна сміливо помістити в рюкзак і зовсім не турбується про збереження котушки. Особливо страждає від неправильного транспортування лісоукладач. Навіть невелика деформація може вивести котушку з ладу.

Вдома зберігати котушку я віддаю перевагу в заводській картонній упаковці. Перед укладанням на зберігання потрібно послабити гальмо котушки до мінімуму. Це продовжить життя пружини гальмівної системи.

Експлуатація

Бруд, пісок та вода – це вороги для котушки. Якщо вони потрапили в механізм, то котушку потрібно розібрати, промити деталі бензином та закласти нове мастило. Тому будьте обережні та уважні.

По закінченні риболовлі, якщо плануєте ночівлю на березі, краще покласти котушку в бокс, а спінінг – в тубус. У крайньому випадку котушку потрібно накрити пакетом, виключивши цим попадання вологи при опадах і піску при вітрі.

При рибалці слід виключити надмірні навантаження на механізм. Якщо доведеться виводити велику рибу, використовуйте метод викачування. Якщо трапиться мертвий зачіп, плетінку тягніть, попередньо намотавши її на якусь гілочку. Ну і, звичайно, не використовуйте лайтові версії з важкими приманками.

Скобу лісовкладальника після закидання завжди закривайте рукою. Деякі початківці через недосвідченість закривають скобу обертанням ручки, а це дуже шкідливо для здоров’я вашої котушки.

Технічне обслуговування

Після кожної риболовлі котушку необхідно оглянути, протерти ганчіркою від бруду та пилу та просушити.

Постійно протягом сезону необхідно проводити мастило ролика лісовкладальника. Для цього достатньо капнути пару разів рідким мастилом у щілину на ролику. Я це роблю через кожні дві риболовлі. Один раз за сезон ролик лісоукладача бажано розібрати, деталі промити в бензині і змастити. Рази два за сезон потрібно провести заміну консистентного мастила на лісоукладачі. Використовувати потрібно спеціальні мастила, які продаються у рибальських магазинах.

Не маючи навичок розбирання котушок, виконати повне технічне обслуговування з розбиранням механізму досить складно. Краще віддати котушку для обслуговування фахівця. Якщо ви вирішили самостійно провести повне технічне обслуговування, ґрунтовно підготуйтеся. В інтернеті багато інформації щодо цього питання. Добре підготуйте робоче місце, організуйте хороше освітлення, приготуйте всі необхідні матеріали та інструменти.

Вперше повне ТО краще проводити на старій котушці, яку у разі невдачі вам буде не так шкода. Мені кілька разів доводилося збирати котушки моїх друзів після того, як вони їх розібрали і не змогли самостійно зібрати.

Терміни виконання повного ТО залежать від інтенсивності експлуатації та дбайливості відносини. Але в будь-якому випадку, якщо ви відчули, що котушка перестала нормально працювати або почули сторонні шуми, необхідно зробити повне ТО і, можливо, ремонт із заміною будь-яких деталей.

Ніколи не викидайте старі зламані котушки. Деякі деталі можуть стати в нагоді для ремонту ваших котушок і котушок ваших друзів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *